Hogyan segít az automatizálás a különböző iparágakban működő vállalkozásoknak?

Cikkünkkel egy lépéssel tovább megyünk, és elemezzük, hogy az automatizálás milyen előnyökkel járhat a különböző iparágakban működő vállalkozások számára, amelyek a belső folyamatok javítására, a produktivitás növelésére és a digitális átalakulás felé való elmozdulásra törekszenek.

Automatizálás az ügyfélszolgálaton

Mindannyian tapasztaltunk már legalább egyszer életünkben hosszú várakozási időt. Kétségtelen, hogy ez a negatív tény hatással lehet az ügyfélszolgálati élményre, és ahhoz vezethet, hogy az ügyfelek soha nem térnek vissza az Ön vállalkozásába.

Annak érdekében, hogy ez ne fordulhasson elő a jövőben, vállalkozásának érdemes megfontolnia az automatizálási megoldásokat.

Amikor az ügyfélszolgálati részlegek leterheltsége rendkívül magas, és az alkalmazottak azzal vannak elfoglalva, hogy egyszerre több problémát próbáljanak megoldani és számos támogatási jegyet kezeljenek, az automatizálás megfelelő megoldást nyújt a vállalkozások számára az ügyfélszolgálat ezen váratlan gondjainak megoldására.

Folyamatautomatizálás az ügyfélszolgálaton

Az automatizálás jelentős szerepet játszik a megfelelő jegyelosztó rendszer kiépítésében és az összes összetett ügyfélkérelmek hatékony kezelésében. A megfelelő technológiák, például a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás alkalmazásával a támogatási jegyek automatikusan generálódnak, ha nem áll rendelkezésre a chatbot által kínált további segítség. Ezek a jegyek a téma és a probléma fontossága alapján a felelős részleghez vagy felhasználóhoz kerülnek hozzárendelésre. Az útválasztási munkafolyamat kiépítésével megszűnnek a várakozási idők, így kivételes ügyfélélményt nyújtva.

Mi több, kiemelkedően fontos, hogy a naponta több ezer e-mailt és telefonhívást kezelő vállalkozások fontolóra vegyék egy olyan automatizálási megoldásba való befektetést, amely növeli az alkalmazottak termelékenységét. Egy vezető logisztikai szolgáltatónak és ügyfelünknek távoli folyamatautomatizálási és munkafolyamat-kezelési eszközre volt szüksége az összes ügyfélszolgálati folyamat kezeléséhez, a vállalat részlegeinek információáramlásának nyomon követéséhez és az együttműködés fokozásához. A Comidor által biztosított megoldás egy felhőalapú folyamatautomatizálási platform volt, beépített kommunikációs funkciókkal.

Automatizálás a számvitelben

Az automatizálás felszabadíthatja a számviteli ágazatban rejlő teljes potenciált, átalakíthatja azt, és hatékonyabbá és termelékenyebbé teheti a pénzügyi szakembereket és a könyvelőket. A pénzügyi vállalkozások egyik legnagyobb kihívása az adatkezelés, mivel naponta hatalmas mennyiségű adatot kell összegyűjteniük és elemezniük. Itt jön képbe az automatizálás.

Az automatizálás célja, hogy a számviteli folyamatok befejezése egyszerűbbé váljon, és a szakemberek a stratégiai feladatokra összpontosíthassanak, amelyek az általános üzleti termelékenységet és prosperitást eredményezik. Az automatizálási platformok elvégzik a nehéz munkát, mint például bizonyos információk keresése nagyméretű fájlokban, adatok átvitele rendszerek között, dokumentumok generálása és értékes jelentések készítése. A fejlett technológiák, például az RPA segítségével a vállalkozások percek alatt, alacsony költséggel, emberi beavatkozás nélkül készíthetnek jelentéseket. Mi több, a jelentéskészítési folyamat előre meghatározott, ütemezett időintervallumban is lefuthat. Képzelje el, hogy Ön egy pénzügyi vezető, és amikor bejön az irodájába, a döntések meghozatalához szükséges összes jelentés már az asztalán várja Önt. Érdekesen hangzik, nem igaz?

Pénzügyi automatizáció

Így többé nem kell manuálisan beírnia, másolnia és átírnia az adatokat végtelen számú Excel-fájlba. A különböző rendszerekből származó adatokat feldolgozza, az automatizálási platform pedig automatikusan létrehozza és e-mailben elküldi a pénzügyi jelentéseket az összes felelős kollégának.

El tudja képzelni, milyen előnyökkel jár ez a folyamatátalakítás? Íme, csak néhány ezek közül, hogyan növelheti az automatizálás a vállalkozások és a csapatok termelékenységét:

  • Időt takarít meg
  • Megszünteti az emberi hibákat
  • Minden fontos információt egy helyen tarthat
  • Érje el a folyamatok átláthatóságát
  • Javítja az adatok pontosságát

Automatizálás a gyártásban

A gyorsabb termelés és a kiváló minőségű végtermékek iránti egyre növekvő igény miatt a gyártó vállalatok folyamatosan próbálják megtalálni a legjobb megoldásokat és eszközöket a gyártási folyamat felgyorsítására és a műveletek optimalizálására. A gyártók digitális megközelítéseket keresnek az összes kapcsolódó folyamat irányítására az ellátási lánc irányításától a gyártáson át a végfelhasználóhoz történő szállításig.

Az évek múlásával egyre több gyártó vállalat támaszkodik az automatizálásra az állásidő, valamint a működési költségek csökkentése és végül a termelékenység növelése érdekében.

Automatizáció a gyártásban

Az alábbi esettanulmány pontosan bemutatja, hogy egy ipari gyártó vállalat hogyan érte el az alkalmazottak termelékenységét az automatizálással.

A vállalat azzal a végső céllal keresett könnyen használható automatizálási platformot, hogy digitalizáljon 4 alapvető gyártási folyamatot, amelyek a gyári szolgáltatások karbantartásához, ellenőrzéséhez és javításához kapcsolódnak, amely központi információs pontot, fejlett elemzési és jelentéstételi funkciókat kínál, és teljes átláthatóságot biztosít a folyamatok és a szűk keresztmetszetek azonosítása felett. A Comidor által kínált megoldás a korábban manuálisan végrehajtott összes folyamat automatizálása, négy Low-Code alkalmazás létrehozása az egyes folyamatokhoz kapcsolódóan, valamint egy központi adatpont biztosítása volt. Ezzel egyidejűleg új optimalizálási lehetőségek is felmerültek, mint például a kézi feladatok helyettesítése botokkal a dokumentumkészítéshez és a külső rendszerekkel való integráció az adatmanipulációhoz.

A gyártó vállalatok olyan fejlett technológiákat használnak, mint a kognitív AI, hogy megjósolják és megbecsüljék az ügyfelek jövőbeli igényeit a csúcskereslet idején. Az AI automatizálásba történő bevezetésével a gyártók minimalizálják a működési költségeket, időben optimális megoldásokat állítanak elő, és magasabb szintű ügyfélélményt érnek el. Másrészt az IoT-eszközök biztosítják, hogy a gyártóüzemek megfeleljenek a kormányzat által meghatározott összes szükséges előírásnak és biztonsági szabálynak. A csatlakoztatott érzékelők és viselhető eszközök felügyelik a dolgozók berendezéseit, és értesítik őket az esetleges kockázatokról és veszélyekről.

Automatizálás a gyógyszeriparban

Napjainkban az automatizálás az egész gyógyszeripari ágazatban megjelenik. Teljesen egyértelmű, hogy a gyógyszeripar most nagyobb nyomás alatt van, mint valaha. A Low-Code és az RPA technológiákat a gyógyszeripari vállalatok a manuális, nem hatékony folyamatok, például a számlák jóváhagyási és fizetési folyamatok automatizálására használják. Különösen a robotszoftverek használata az ismétlődő, manuális és időigényes feladatok kiváltására most keresettebb, mint valaha. Egy jelentés szerint a globális gyógyszeripari robotok piaca a becslések szerint 2026 végére eléri a 222,40 millió dollárt. Figyelembe véve az RPA hatalmas hatását a gyógyszeriparban, elengedhetetlen, hogy mélyebben elmélyedjünk az automatizálás előnyeiben a gyógyszeriparban, általánosságban.

Automatizáció a gyógyszeriparban

Amint azt már említettük, a gyógyszeripari vállalatok néhány fő igénye a folyamatok racionalizálása, az ellenőrzés és a megfelelőség biztosítása, a hibák és a pénzügyi kockázatok csökkentése, az olyan dokumentumok automatikus jóváhagyása, mint a számlák, az ügyfelek elérhetőségének ellenőrzése stb.

Mi az automatizálás szerepe ezeknek az üzleti kihívásoknak a megoldásában?

Az automatizálási megoldások olyan funkciókat kínálnak, amelyek felgyorsítanak bármilyen folyamatot, és ezáltal növelik a munkatársak termelékenységét. Az RPA beépítésével a folyamatok teljesen automatizálódnak, az adatok automatikusan lekérdezésre, szinkronizálásra és ellenőrzésre kerülnek. Ezért adatpontosság és átláthatóság érhető el, míg a valós idejű jelentéstételi funkciók lehetővé teszik a vállalkozások számára, hogy teljes mértékben nyomon követhető legyen az üzleti fejlődés, és megtalálják az optimalizálási lehetőségeket.

hu_HU

Kérdése lenne? Írjon nekünk...